מהו CBG ומה הופך אותו להבטחה החדשה בתחום הקנאביס הרפואי

למידע נוסף וקבלת ייעוץ נא למלא את הפרטים

קנבינואיד חדש בצמח הקנאביס מספק תוצאות מבטיחות למגוון אינדיקציות רפואיות במינימום תופעות לוואי. עם זאת, ייתכן שתהליך הפקתו עשוי להיות מאתגר. בשנים האחרונות, מעמיק המחקר בתחום הקנאביס הרפואי. אם בעבר נחקרו בעיקר ה-THC וה-CBD, כעת מתגלים קנבינואידים חדשים בעלי סגולות רפואיות מבטיחות. רכיבים של הצמח אשר אינם גורמים לעייפות, טשטוש או לתופעות פסיכו-אקטיביות, מאפשרים ליהנות ממגוון יתרונות בריאותיים למטרות רפואיות טהורות. כעת, מחקרים חדשים חושפים רכיב חדש בעל יתרונות מבטיחים. ה-CBG מתגלה כרכיב בעל פוטנציאל אדיר, אך הטומן בחובו גם לא מעט אתגרים.

יעיל למגוון אינדיקציות רפואיות

ה-CBG הוא אחד הקנבינואידים הראשוניים בצמח ומופיע בו כבר בשלבי הגדילה הראשונים שלו. ככל שחולף הזמן, יתפתחו ממנו רכיבים אחרים כמו THC או CBD. מחקרים ראשוניים חשפו כי CBG מפחית תהליכים דלקתיים במהירות יוצאת דופן, כי הוא מפחית מתחים וחרדות ובעל השפעה מרגיעה על העור.

ניתן להפיק מ-CBG מגוון מוצרים

כמו ה-CBD, גם את ה-CBG ניתן לצרוך בטיפות, משחות ותכשירים, מוצרים אכילים או באידוי. כיום ישנן כבר חברות המציעות קרמים להרגעת גירויים בעור על בסיס CBG ועוד מגוון מוצרים ייחודיים אחרים.

הפקת הרכיב עשויה להיות מורכבת

בשלב זה, על אף הממצאים המבטיחים, ייתכן שהפקת החומר עשויה להיות מאתגרת. ריכוז ה-CBG בצמח היא נמוכה מאוד ומסתכמת לרוב באחוזים בודדים בלבד והריכוז פוחת ככל שהצמח מתבגר. משמעות הדבר היא כי יהיה צורך בקציר כמות עצומה של צמחים צעירים על מנת להפיק את ה-CBG. על אף אתגרים אלו, כבר היום מתחילות סנוניות מוצריות בתחום בעולם אולם, הדרך עוד ארוכה לפענוח התחום.

אהבתם? שתפו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email