מדוע יש מחסור בארץ למרות הייבוא מחו"ל?

למידע נוסף וקבלת ייעוץ נא למלא את הפרטים

מאז היבוא הראשון של חברת קנדוק בינואר השנה, נכנס לישראל כ – 7 טון קנאביס, כלומר, טון לחודש. נתון זה ממקם את ישראל במקום הראשון בטבלת יבואניות הקאנביס מחו”ל.

רוב התפרחות המיובאות הן אמנם בעלות THC גבוה (T20) אך הביקוש לזנים אלה גבוה במיוחד ולכן נוצר מחסור מהר מאוד. תוכלו לבצע הזמנת קנאביס רפואי עד הבית של מיטב הזנים.

זנים פופלרים כמו ג’ין גאי, צונאמי של חברת היקסו ואמרלד המיובא ע”י בזלת אשר עשירים ב THC צצים ונעלמים במהירות מהמדפים, כמו גם זנים תוצרת הארץ כמו PK ורומא.

הפתרון לחוסר בקטגוריית T20 הוא המשך ייבוא מחו”ל כמו גם זנים ישראלים חדשים של ‘טוגדר’, ‘יוניבו’ ו’קאנשור’ הצפויים למלא את המחסור בקטגוריה זו.

לעומת זאת, השוק רווי בזנים בקטגוריית T15. בעוד שבקטגוריית T20 יש בממוצע בין 2 ל-5 זנים זמינים לכל היותר, הקטגוריה הנמוכה יותר, T15, מוצפת באפשרויות, בממוצע בין 7 ל-15 זנים שונים, כלומר מלאי גדול מאוד עד עודף, שאם לא יימכר יעבור להשמדה, דבר היכול להביא לעליית מחירים בסופו של דבר. עודף כזה מעלה חשש בקרב יצרנים מקומיים שמא יאלצו להשמיד כמויות גדולות של קנאביס פג תוקף, היות שתוקף המקסימום של מוצרי קנאביס בישראל הוא עד חצי שנה.

הפתרון למצב הוא קודם כל להגדיל את מספר הרישיונות לקנאביס בארץ. הדבר כידוע טמון במשרד הבריאות, כפי שהגדיל בשנה שעברה בתוך כ-4 חודשים בלבד את מספר המטופלים מ-35 אלף ל-65 אלף על מנת להניע את הרפורמה.

אופציה נוספת, היא לייצר שקיפות – כמה רשיונות ייבוא יש, כמה קנאביס כבר יובא, כמה עוד אמור להגיע בייבוא ומתי, כמה מלאי יש בחוות הגידול, כמה במפעלים, כמה בבתי המרקחת וכו’. כל אלה יאפשרו התנהלות טובה יותר לטווח הרחוק ויאפשרו רצף טיפולי, דבר המאוד קשה ליישום כרגע אצל רוב המטופלים.

הפתרון השלישי הוא אפשרות הייצוא לחו”ל. כפי שכבר פורסם הייצוא מישראל תקוע למרות אישור ממשלתי שניתן כבר לפני כמעט שנתיים, וצו ייצוא סופי נחתם לפני כחודשיים. היתר ייצוא ימנע השמדות מיותרות וגם יאפשר להוזיל עלויות למטופלים בישראל.

אהבתם? שתפו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email