הממשלה מכריזה: לגליזציה של קאנביס נמצאת בפתח ותיושם בתשעת החודשים הקרובים

למידע נוסף וקבלת ייעוץ נא למלא את הפרטים

הודעה דרמטית יצאה השבוע ממשרד המשפטים. ממשלת ישראל מתחילה בצעדים ללגליזציה של הקנאביס באופן מלא. מעבר לאי ההפללה של משתמשים, תפתח הממשלה בתהליך להסדרת שוק קנאביס חוקי לכלל ציבור הבגירים בישראל.

רפורמה חסרת תקדים

על מנת לממש את חלקה הראשון של התוכנית, תחול אי הפללה מלאה של משתמשי קנאביס. כדי למנוע את השימוש בקנאביס על ידי קטינים, תחול אי ההפללה אך ורק על משתמשים מעל גיל 21 והרכישה תוסדר אך ורק על ידי חנויות שיקבלו רישיון ממשלתי. כך, השימוש בקנאביס ייעשה למעשה לחוקי ובמקביל, סכנות הזליגה לשוק השחור והשימוש על ידי קטינים מקבלת מענה.

עם זאת, החלק המהפכני ביותר ברפורמה הוא הסדרת השוק החוקי. משרד המשפטים והבריאות פועלים במשותף על מנת ללמוד מניסיון העבר של מדינות זרות וליישם את תהליך הקמת החנויות הממשלתיות באופן מושכל ובטוח. כל אדם שגילו מעל 21, יוכל לרכוש קנאביס לצריכה עצמית בחנויות המוגדרות לכך.

מה יוגדר כצריכה עצמית?

טרם הוגדר מתווה סופי, אך נראה שהכמות המוגדרת כיום בחוק, 15 גרם, היא זו שתמשיך לחול לאחר הרפורמה. 

 מתי נוכל לרכוש קנאביס באופן חוקי?

הצעת החוק נבנית בימים אלו ומן הרגע שתוגש, תיושם תוך 9 חודשים. עוד לא ברור מה יהיה משך תקופת הביניים מתחולת החוק ועד אי הפללה מלאה, אך הצעדים הנעשים כיום מהווים פתח משמעותי שיאפשר לנו להיכנס לחנות בעתיד הקרוב ולרכוש קנאביס כעוד מוצר לגיטימי בשוק.

אהבתם? שתפו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email