איך לקבל רישיון לצריכת קנאביס רפואי

למידע נוסף וקבלת ייעוץ נא למלא את הפרטים

כיום יותר מאי פעם, יתרונותיו הרבים של הקנאביס הרפואי מוכרים על ידי רשויות המדינה וחולים רבים הסובלים ממגוון מצבים כרוניים זוכים לקבל טיפול המשפר משמעותית את איכות החיים שלהם. אם יש ברשותך אבחנה של אחד מהמצבים הרפואיים המוכרים, יהיה באפשרותך להוציא רישיון לרכישת קנאביס רפואי דרך אחת החברות או נקודות החלוקה הפועלות בישראל ובמינון שיירשם לך על ידי הרופא המטפל. כיצד מתנהל התהליך? כאן נפרט את כל השלבים בדרך אל הטיפול החדש שלך.

שלב 1: האם אנו עומדים בקריטריונים?

משרד הבריאות הגדיר את המצבים הרפואיים בגינם ניתן להגיש בקשה לטיפול בקנאביס רפואי. נכון לשנת 2020, ניתן לקבל רישיון רק לטיפול במצבים הבאים:

 • אפילפסיה
 • כאבים כרוניים
 • סרטן
 • איידס
 • טרשת נפוצה
 • קרוהן
 • תסמונת טורט
 • קוליטיס
 • פרקינסון
 • הפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD)
 • מחלות סופניות

בנוסף למצב הרפואי המוכר, עלינו גם להוכיח כי מיצינו את כלל האפשרויות הטיפוליות האחרות. רק לאחר שנעבור טיפולים באמצעים מסורתיים יותר לאורך זמן ללא הטבה משמעותית, ניתן יהיה לקבל רישיון לקנאביס רפואי. 

שלב 2: פגישה עם רופא המוסמך להנפיק רישיון קנאביס

אם אכן עמדנו בכל הקריטריונים לקבלת הרישיון, נוכל לפנות לרופא המתאים. 

ניתן להשיג רישיון קנאביס אך ורק על ידי רופאים שקיבלו הכשרה בתחום ממשרד הבריאות. חולי סרטן זכאים לקבל אישור מידי על ידי רופאים המורשים לספק מרשמים לכך במספר בתי חולים. עם זאת, לכל מטרה אחרת, ישנם רופאים זמינים למטרה זו בפריסה ארצית רחבה דרך קופת החולים והנפקת הרישיון תהיה לשיקול דעתם הבלעדי. יחד עם הרישיון, יתקבלו המרשמים שישמשו אותך בבית המרקחת או מול החברה הפרטית לאספקת הקנאביס הרפואי.

המפגש הראשון עם הרופא יעלה 278 ₪ ויכסה כל מפגש עתידי עמו ככל שיידרש. מאחר ומדובר בשירות מפוקח ממשלתית, ניתן יהיה לקבל אותו דרך רופא פרטי רק באישור משרד הבריאות. יש לבקש המלצה מהרופא הפרטי שתטופל על ידי היחידה לקנאביס רפואי לפני המשך הטיפול בבקשתך. ראוי לציין כי בשירות הפרטי, הביקור יהיה יקר יותר וינוע בין 700-1650 ₪. 

סקירה רפואית מלאה

לקראת הפגישה עם הרופא, חשוב שנדאג לאסוף את כל המסמכים הדרושים ונוודא כי התיק הרפואי שלנו מכיל את כל היסטוריית הטיפול במצב הרפואי לרבות מרשמים, טיפולי עבר, אבחנות ונתונים אחרים הרלוונטיים להערכת הרופא. גם אצל רופא הקנאביס תיערך בדיקה רפואית מקיפה וניאלץ להשיב על שאלונים רבים. על החלטתו של הרופא להיות מנומקת היטב ומגובה בממצאים ולכן, האופן בו נציג את מצבנו ישפיע באופן מכריע על אישור או דחיית הבקשה.

אז קיבלנו את הרישיון – מה עושים עכשיו?

מזל טוב, לאחר מאמצים רבים קיבלת אישור לרישיון לצריכת קנאביס רפואי וכעת נותר רק להבין כיצד רוכשים את הטיפול באופן חוקי. הרפורמה העדכנית בתחום דורשת כי לצד הרישיון, יימסרו הזנים המותרים, סוגי המוצרים – בין אם שמנים או תפרחות והמינון הראוי. תחת הגבלות אלו, ניתן לרכוש את הקנאביס בבית מרקחת ייעודי או בכל שירות אספקה מוכר אחר. לרוב יהיה המינון הראשוני לעד 30 גר' קנאביס בחודש.

כדי לוודא שהכול מסודר, חשוב שנציין בפני הרופא כי ברצוננו לעבוד עם אחד משירותים אלו, כדי שיוכל לעדכן בכך את הגורמים הרלוונטיים. כיום, ניתן להזמין את הקנאביס במשלוח ישיר ונוח עד הבית וזהו יתרון משמעותי ששווה לשקול.

הרישיון ניתן לרוב לתקופה של חצי שנה ולאחר מכן יהיה עלינו לחדשו. ככל שהמצב עוד ידרוש זאת, נוכל להמשיך וליהנות מהטיפול היעיל והחשוב הזה ומכל היתרונות שקיימים כיום לצרכני קנאביס רפואי בחברות הפרטיות. 

 

אהבתם? שתפו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email